Jak każdy zabieg okulistyczny, tak również laserowy zabieg Retinal Rejuvenation (2RT) musi być poprzedzony precyzyjnymi badaniami okulistycznymi. Mają one za zadanie dokładną ocenę aktualnego stanu siatkówki oka, określenie ilości i wielkości druz będących markerem AMD – zwyrodnienia plamki, stanu naczyń krwionośnych siatkówki oraz rzeczywistym polem widzenia chorego.
Badania te wykonywane są podczas wizyty kwalifikacyjnej do zabiegu 2RT.
Wszystkie badania są nieinwazyjne, bezdotykowe i bezbolesne i można je wykonać w dniu wizyty kwalifikacyjnej. Jeżeli badania potwierdzą możliwość wdrożenia terapii 2RT – zabieg laserowy będzie mógł być wykonany także tego samego dnia.
Zespół 2RT w Instytucie Oka w Warszawie – pierwszy w Polsce certyfikowany zespół kwalifikujący do terapii Retinal Rejuvenation wykonuje obowiązkowo u wszystkich pacjentów rekomendowane badania kwalifikacyjne:
- mikroperymetria
- tomografia drugiej generacji HRA+OCT2
- angiografia cyfrowa unaczynienia siatkówki AngioPlex OCT
- autorefraktometria
- tonometria bezkontaktowa
- pachymetria
- widzenie barw
- badanie ostrości wzroku
- kompleksowe badanie przedniego i tylnego odcinka oka (po poszerzeniu źrenic)
- szczegółowy wyiad lekarski wraz z analizą wyników badań
Skorzystaj z
konsultacji
Jeżeli chcecie Państwo skonsultować swój przypadek – zapraszamy na wizytę kwalifikacyjną do Instytutu Oka w Warszawie.
Można przesłać do nas wyniki swoich badań okulistycznych. Na ich podstawie zespół kwalifikujący do terapii 2RT w Instytucie Oka – wstępnie zaopiniuje czy oko/oczy kwalifikują się do wdrożenia leczenia 2RT. Ostateczna kwalifikacja do zabiegu 2RT odbywa się na miejscu w Instytucie Oka, po przeprowadzeniu obowiązkowych badań kwalifikacyjnych.
Uwaga! Przesyłane skany badań powinny być w kolorze i możliwie jak najlepszej jakości.